B2B Bayi Programı Nedir?

B2B Bayi Programı Nedir?

B2B programı'nın genel kullanımı masaüstü ya da dizüstü bilgisayarlar olsada B2B programının kullanımını bunlarlla sınırlamamak gerek. Tablet, Android ve iOS cihazlar yardımıyla da kolaylıkla B2B programını internet olan her yerde dilediğiniz an ve yerde kullanabilirsiniz. B2B programları responsive yapısı ile her cihaza uyum sağlamaktadır.

B2B Programı Ne İşe Yarar?

Üretici ve itihalatçı şirketler arasındaki partnerlikleri ya da bayileri arasındaki iletişim trafiğini ortadan kaldırarak, geçilen her siparişlerde oluşan hataları ve hata oranlarını en aza indirerek bütün işlere kolaylık sağlamaktadır. Şirketten şirkete değişiklik gösteren B2B programını kullanmak için internet olan ortamda bulnulması yeterli olacaktır. web programları birden fazla şirketin değerine değer katmakta ve zamanı verimli kullanmasına sebep olmaktadır.

B2B Programı Nerelerde Kullanılır?

Mikro, SAP, Logo, Canias, Dynamics ve bir çok ticari programlar aracılığıyla salanan B2B çözümleri ile ticari bir çok faaliyet gözden geçirilebilir. Ayrıca B2B programı bir depo olarak da görülebilir. Bildiğiniz üzere her dopnun bir stok durmu vardır, ayrı ayrı tutarak müşterinize ya da müşterilerinize sunabilirsiniz.  B2B programı kullanarak ürünlerinize hızlıca erişebilmenizi mümkün kılar. Ayrıca şirkete uygun planlar yaparak, müşterilerinizin dikkatinin sizin üzerinizde olmasını sağlayabilirsiniz. B2B programı ile ürün içeriklerine, numaralarına, renkler ve bir çok seçeneğine ulaşabilir, çeşitli düzenlemeler yapabilirsiniz. Farklı stoklar tutulup her ürüne farklı fiyatlandırma biçebilirsiniz. Bu programın filtremele özelliği teknoloji ile ileri bir seviyeye sahiplik etmektedir. Ürünlere tanımlı olan markaları ve özellikler ile filtrelenebilir. Böylelikle müşteriler bu filtreleme özelliği aradıkları ürünlere kolaylıkla ulaşabilecek, çok basit bir şekilde işlemleri yapabileceklerdir. B2B programına çeşitli kargo firmalarını da dahil etmeniz mümkündür. Kullanıcılar aldıkları ürünleri kargo firmalarına vererek siparişlerini kolayla yapabilir. B2B programı ile istenilen bütün ürünlereyurt dışı para birimiyle de entegre edebilir, böylelikle yurt dışına da açılabilirsiniz.

B2B Programının Özellikleri

  • Google, Microsoft Bing, Yandex, Msn Search, Yahoo, Opera gibi arama motorlarında hızlı ve detaylı arama özelliği
  • Ayrılan müşteri ve yönetici ekranı (paneli)
  • Müşterilere birer birer özel indirimler ve kampanyalar hazırlama
  • ayrıcalıklı ya da istenilen müşterilere çeşitli özellikleri gösterme imkanı
  • Yeni ürünler, azalan ürünler, kampanya gibi bilgileri oluşturup müşterine ekranına sunma özelliği
  • Kullanıcılar firmanın cari ekstre gibi bilgilerine detaylı ve rahat bir biçimde görebilmesi
  • Müşteriler için detaylı duyurular hazırlama ve müşterilerin mail adresine gönderme
  • Müşterilerinize B2B programı kullanımı sayesinde özel bir şifreleme işlemi yaparak, yapılan bu şifrelerin de başka bilgisayarlarda ya da cihazlarda kullanımını engelleme özelliğine sahiplik etmesi
  • Yapılan siparişleri takip edebilme özelliği
  • Pek çok ödeme çeşidi bulundurması (Harcama karto, kredi kartı, banka kartı, EFT, havale, kapıda ödeme)

YassMedya Kurumsal Çözüm Ortağınız Olmaya Hazır. Dijital Platformda Tüm İhtiyaçlarınıza Tek Çözüm!