B2B Sistemi Kurma

B2B Sistemi Kurma

B2B sistem Kurma bir diğer adıyla "Business to Business (B2B)" (İşten işe) toptan satış ve grup şirketler bünyesinde web tabanlı yazılım (sistem kurma) olarak da tanımlanabilmektedir. B2B sistem kurmak için öncelikle şirket bayi ağı ve satış paneli yönetim bilgilerini e-ticaret firmanız ile paylaşmanız gerekmekte.

B2B sisemini kurma ihtiyacı bulunduruyorsanız, yapmanız gerek ilk temel hareket kuurmsal bir yazılım şirketi (profesyonel) ile anlaşma yapmaktır. İkinci adıma gelecek olursak B2B sistem kurmak için gerekli olan şey iise şirketinizin çalışma prensiplerini, çalışma biçimini listelemektir. Satış ağ yönetim ve bayi ağ gibi birbirinden bağımsız çalışan bu iki işletme  kendilerine has olan bilgiler dışında başka hiçbir bilgiyi öğrenmeden sizinle iletişim kuracak ve ticaret yapacaktır. Genel olan bir çalışma biçimi kullanılarak 100% güvenilir olup ya da güvenilir olmayacağını ya da genel anlamda tüm ticari bilgilerde şeffaflık politikasını savunan birileri olsa da, ticari sırlar şirketlerin ve bayilerin önem verdiği bir durumdur. Bu bilgilerin geniş alanlarda paylaşımı yönetimsel güç için güvenilir bir B2B sistemi kurmak şirketinizin ve bayileriniz için birer avantaj olacaktır.

B2B Sistemi Kurma İçin E-Ticaret ve B2B Site Fiyatları

B2B e-ticaret yazılımı, üyelik oluşturma ve gruplandırmadan ortaya çıkan bir yazılımdır. B2C yazılımları ya da C2C yazılımları içerisinde de çokça karşılaşılabilinmektedir. B2B yazılımın yalın hâli ile orta veya büyük ölçekli şirketlerin bünyesinde karşılanabilir. Büyük şirketin A sınıfı, B sınıfı, ya da C sınıfı.. bayileri ve bunlardan bağımsız satış ağları olmakta. Her bi bayii ya da satış ekibinin başarımları birbirinden farklıdır. Bu durum içerisinde kampanya düzenlemek, başarılı olmanın en iyi yöntemlerinden biridir. Düzenlenen bu kampanyaların ya da bir çok şeyin kolayca düzenlene bilmesi ya da kontrol edilmesi B2B ile mümkündür.

B2B Sistemi Kurma Hakkında Birkaç Hatırlatma

B2B kurma konusu yanlış anlaşılmalara sebep olabilmektedir. Açık kaynak yazılımı ile bireylerin kendi başlarına oluşturduğu web sitesinden çok daha fazla emek, zaman ve maliyet tüketmektedir. Yazılımlar günümüzde çok kolay gibi gözükebilir, fakat bu aşamada kurumsallaşmış e-ticaret şirketleri ile yapacağınız çalışma biçimi en sağlıklı yollardan birisidir.

YassMedya Kurumsal Çözüm Ortağınız Olmaya Hazır. Dijital Platformda Tüm İhtiyaçlarınıza Tek Çözüm!