İş Takip Programı
İş Takip Programı

İş takip programı ile organizasyonlarda belirli kişilere görev atanması yapılabilir. Gerisini iş takip programları otomatik takibe alır. Bu programın tek veri girişi en basit iştir, onu nasıl yapmak istediğinize bir karşılık veremez. Hangi personele ne tür sorumluluk verdiğinizi, personellerin verilen görevleri hangi süre içerisinde tamamladığını iş takip programları takip eder ve sizlere rapor çıkartır. Siz de bu raporları gözden geçirebilir bu raporlara dayanarak gelecek planlarınızı yapabilirsiniz. Hatırlatıcılar sayesinde bir yeni görev oluşmadan önce belirli zaman aralığında kendi adınıza ya da personelleri için çeşitli uyarılar hazırlayabilirsiniz. İş takip programı web  web tabanlı bir yazılım olduğundan dolayı birçok avantaja ev sahipliği yapmakta ve bu avantajlardan yararlanmak sizin ve şirketinizin yararına olacaktır. Ayrıca İş takip programı sayesinde personellere verdiğiniz görevlerin ne kadar süre içince biteceğini belirleyebilirsiniz. İş takip programı ile verdiğiniz bu görevlerin hangi personeller tarafından yapılabileceğini, konusu, açıklaması, gereken belgeleri dilediğiniz zaman görüntüleyebilir. Ayrıca otomatik olarak tüm gelişmeleri sizlere ya da belirlediğiniz personellere anlık e-posta göndermektedir. Cihaz fark etmeksizin internete bağlı olduğunuz alanlarda kullanıcı adı ve şifre ile iş takip programına giriş yapabilirsiniz.  Belirlenen kullanıcı adları ve şifreler ile sistem girişi gerçekleştiğinde personellere ya da yöneticilere görev atayabilir ya da size atanan görevleri görebilirsiniz. Yapılan bu işlemler, şirketinize ya da işletmenize yönetim kolaylığı verirken, çalışma planınıza görev büyük kolaylıklar sağlamaktadır.

İş Takip Programının Farkı Nedir?

ERP yazılımından pek çok modülü bulunmaktadır. ERP, ortak veri tabanı kullanan bir sistemdir. İnsan kaynakları, finans, müşteri ilişkileri, üretim, projeler gibi pek çok karmaşık alt yazılımlar ile bir araya gelmiştir. İş takip programı tüm bu ERP, CRM ve proje temeli olan yazılımların özünde olan "work flow" prensibi ile inşa olmuştur. ERP ya da CRM programlarında önüne çıkacak olan yüksek yatırım maliyeti, organizasyon, danışmanlık şemasında değişiklik ve alışkanlıklara radikal değişim gibi değişimleri zorunlu hâle getirmez. İş süresi ya da iş tanımı gibi değerleri girdikten sonra, iş takip programı personelleri düzenli olarak şirket ya da firmaya bilgilendirir. Şirket ya da firma artık hataya yer olmadan ve yapılacak işi unutmadan işlerini yapabilecekleri bir yazılıma sahip olmuş olur.

Kimler İş Takip Programı Kullanabilir?

İş takibinde sözlü, evrak ya da e-posta kullanan bireyler, işlerini genel olarak bilgisayar ya da telefon üzerinden yürüten, kurum ya da şirketler; hangi personelin ne kadar süre iş yaptığını bilmek isteyen yöneticiler iş takip programını kesinlikle kullanması gerekmektedir. Hastaneler, hukuk büroları, kulüpler, reklam ajansları, fabrikalar, bilişim şirketleri yada firmaları, inşaat  sektörleri ya da sanayi, teknik servis, sigorta şirketleri ya da firmaları, turizm ile ilgilenen şirket ya da firmalar da iş programı kullanmalılardır.