Online Teklif Programı, Online Teklif Nasıl Hazırlanır?
Online Teklif Programı, Online Teklif Nasıl Hazırlanır?

Günümüz teknolojisi ile her şeyin internette yapılması ile teklif takipleri de internet üzerinden yapılmaya başlanmıştır. Online teklif programı, hazırlanması saatleri alan teklifleri sadece dakikalar içerisinde hazırlayabilmenizi sağlayan bir programdır. Şirketinize ya da firmanıza tek tıkla PDF dokümanları göndermenize olanak sağlar. Ayrıca gözünüzden kaçan ya da unuttuğunuz bir çok teklife de bu prograram üzerinden arama yapabilir, satışlarınızın artmasına da yardımcı olacaktır. Şirket ya da firmanıza özel teklifler yapınıza göre hazırlayacağınız ara yüz ile teklif vereceğiniz birçok ürüne kolaylıkla ulaşabilmenizi hedef alır. Teklif verirken belirli formüller mevcut ise, iskonto oranlarınız değişkenlik gösteriyor ya da farklı kurlara göre teklif vermeniz gerekiyorsa, özel olarak hazırlanan ara yüzler bütün işlemlerinizi otomatik olarak hazırlar. Gereken yerlerde elle yapılacak birçok değişikliğe de izin verilir. Teklif hazırlama aşamasında maliyetlerinizi de şirket ya da firmanıza anlık olarak iletebilirsiniz. Belirlemiş olduğunuz bir kâr oranı altında teklif oluşursa sizleri otomatik uyarır. Maliyetlendirme yönetimi ile de KDV'li ya da KDV'siz gerçekleşen maliyetlerin kat ve katkı payları izlenebilir.

Teklif Yönetiminin Önemi

Şirket ya da firmanız için müşteri hakkında yeterli olacak kadar çok bilgi toplamak ve taleplerin ne kadar olduğunu belirlemek için teklif yönetimi kullanmanızda fayda var. Teklifleri nasıl bölümlendirmek istediğinizi ve özelliklerine dayalı odaklanmanız geren birkaç işlevsel alanların belirlenmesini sağlar. Teklif yönetim programı ile içerisinde oluşan tekliflerin hangi temsilciler tarafından oluşturulduğunu, geçerli olan tarihleri, durumlarını, miktarlarını ve buna benzer birçok detayları girebilir, inceleyebilirsiniz. Bu işlemleri online olarak web üzerinden gerçekleştirirseniz alacağınız verim çok daha fazla olacaktır.  Hazırlamış olduğunuz bu teklifin maliyetini tek tuş ile kolay bir şekilde anlık olarak hesaplayabilmeniz mümkündür. Sistem üzerinden takip edilen para birimlerine göre ayrı bir  şekilde alabileceğiniz maliyet raporu, ürünlerin alış ve satışlarını, alış toplamını, kârı, kâr oranını gibi belirli kritik noktaları inceleyebilir, inceleme sonuçlarına göre kârlı bir yol haritası oluşturabilirsiniz.

Neden Online Teklif Programı Kullanmalısınız?

Birçok teklifi hazırlarken oluşan zaman kayıplarını engellemek online teklif programı ile mümkün olmaktadır. Müşteriye kurumsal bir imaj vermek, teklif verdiğiniz kişi ya da firmayı zamanında arayamama, kontrolsüz gelişen durumlar gibi yavaşlama sebeplerini ortadan kaldırmak, şirketin teklifini standartlara yükseltmek için kullanımı mümkündür. Teklifi hazırlayan kişiye gerek duymadan herkesin kolaylıkla teklif hazırlayabilmesi ve satışlarını artırarak kâr oranını yükseltmek için online teklif programı kullanımı şiddetle tavsiye edilir. Kâr paydanızı arttırıp zararınızı minimize etmek için online teklif programını şirket ya da işletmeniz için kesinlikle öneriyoruz.