Web Tasarım Nedir?
Web Tasarım Nedir?

Web tasarım, belli kurum veya kişilerin hizmetlerini, ürünlerini, projelerini tanıtan, arama motorlarında erişilebilir web sitesi sağlayan, ürün veya hizmeti tanıtmaya yarayacak metin ve grafiklerin birlikte oluşturduğu sistemle oluşan çalışmaya denir.

Web tasarım nedir dediğimizde kısaca dijital ortamda kişinin veya kurumun görünen yüzü olarak da tanımlayabiliriz.

Web tasarımı tarayıcıların görüntüleyebileceği şekilde özel olarak hazırlanmış ve HTML dilinde hazırlayan uzmanların işidir. Bu uzmanlara ise web tasarımcı veya web master denilmektedir.

Web Tasarım Unsurları Nelerdir?

Web sitesi oluşturulurken bir takım dikkat edilmesi gereken unsurlar bulunmaktadır. Görselliğin önemli olacağı bu çalışmalarda içeriklerin özgün olarak hazırlanması web sitesinin kalitesini artıracaktır. Web tasarımının oluşturulması sürecinde atlanmaması gereken unsurlar bulunmaktadır. Bunlara bakacak olursak;

  1. Düzen / Projelendirme
  2. Grafik Tasarım
  3. HTML veya CSS Kodlama
  4. Entegrasyon
  5. Test İşlemi

Bu unsurlardan sonra web sitesi tamamlanmış olur.

Profesyonel Web Tasarım Hizmeti

Profesyonel web tasarım hizmetleri, dijital ortamda hak ettiği yeri işgal etmek isteyen kişi ve kuruluşların tercihidir, uzmanlar tarafından yapılan bir çalışmadır. Çevrimiçi ticaretin hem güvenilir hem de benzersiz olduğunu gösterir. Günümüz dünyasında web sitelerinin önemi gün geçtikçe artmaktadır. Yassmedya başarılı ve hedef odaklı bir web sitesi oluşturmak için içerik ve tasarım açısından sektöre uyum sağlamanızın gerektiğinin farkında olarak çalışmalarını yürütür. Böylelikle site sadece yurt içi müşterilerle değil, yurt dışı müşterilerle de aynı mesafede olduğundan hedef müşteri kitlesi her geçen gün büyüyecektir. 7/24 açık olan bir web sitesi, özellikle bir e-ticaret sitesi, günün her saati satış anlamına gelir. Profesyonel web tasarımı, satış ve pazarlama gelirini artırabilir ve reklam ve etkinlik masraflarını azaltabilir.